Як доглядати за ортопедичним матрацом

Категорія: Статті про матраци Створений: 2017-09-27
блог Як доглядати за ортопедичним матрацом

Правильний догляд за ортопедичним матрацом допоможе на довгі роки зберегти його зовнішній вигляд і пружність! Інтернет-магазин matrasu дасть добрі поради! 

Ортопедичні матраци- це невибагливі в догляді вироби, які вимагають невеликої уваги з боку своїх власників.
Сучасні технології дозволяють створювати і вдало комбінувати наповнювачі і оббивку. Але потрібно пам'ятати, що як і будь-який спальний виріб з м'яких матеріалів, матрац все-таки вимагає догляду.
Купити матрац можна в Інтернет магазині, де також слід вивчити способи і принципи догляду за цим виробом. А також обрати  ортопедичний матрац за ціною, що вам по кишені.

Основні правила догляду за матрацом

 1. Не слід ходити і стрибати по матрацу. Такі навантаження нашкодять структурі наповнювача і зменшать термін його використання.
 2. При наявності двох сторін різної жорсткості матрацу, слід більш м'яку сторону використовувати в зимовий час, а на жорсткій стороні спати влітку. До слова, на багатьох таких виробах збоку існують позначення «сніжинка» і «сонечко» для використання в різні пори року.
 3. Перевозити ортопедичні матраци можна тільки в горизонтальному положенні. Під час навантаження і переміщенні виробів з пружинною підставою слід уникати їх вигинів, які здатні призвести до деформації пружин або наповнювача. Більшість моделей без пружинних спальних матраців подібних деформацій не бояться.
 4. Якщо мова йде про транспортування нового матраца, то відразу після його доставки необхідно зняти поліетиленову упаковку. Інакше через різницю між вуличною і кімнатною температурами всередині упаковки може утворитися конденсат. Волога на новенькому матраці - погодьтеся, це не дуже приємно.
 5. Деякі нові матраци мають не дуже помітний сторонній запах, тому в перші дні необхідно активно провітрювати приміщення, в яких використовується матрац.
 6. Бажано після сну щоранку, перш ніж застеляти ліжко, на 10-15 хвилин залишати матрац «подихати», що дозволить поліпшити гігієнічні властивості виробу. А також 1 раз на 3-6 місяців перевертати матрац для стабілізації наповнювача. Така маніпуляція продовжить строки експлуатації виробу.
 7. Вода може зашкодити як наповнювачу матраца, так і пружинам. Тому допускається тільки суха чистка. Можна використовувати спеціальний чохол, для того, щоб мінімізувати кількість чисток. А ось прати такі чохли потрібно вручну. Зазвичай, такі вироби включають до свого складу жорсткі натуральні волокна, які при впливі підігрітої води можуть істотно скорочуватися, що призведе до небажаного «зменшення» наматрацника.
 8. Ортопедичні матраци потребують підставок з еластичними амортизаторами ламелей, матраци з блоком незалежних пружин вимагають  не дуже велику відстань між ламелями. Додатково, інформацію про вид ліжка, яке підходить до певного типу ортопедичного матрацу, можна спитати у консультантів інтернет-магазину.
 9. Матрац не можна згинати і розтягувати. Якщо порушити це правило - можлива деформація ортопедичного матраца. Винятком є ​​тільки матраци особливої комплектації, які виробляються по спеціальній технології. Про це свідчить штамп на етикетці.

 

Правила чищення матраців в домашніх умовах

 

 

Регулярне чищення матраца забезпечить тривалу чистоту і свіжість, а також скоротить кількість алергенів в спальні. Не забувайте оперативно видаляти плями від пролитої рідини, щоб вони не в'їдалися в матрац і не допускати появи цвілі:

 • Використовуйте пилосос. Перш за все потрібно почистити матрац пилососом, щоб позбутися кліщів, пилу, омертвілої шкіри, волосся і сміття. Використовуйте широку щітку, щоб очистити поверхню матраца. Насадка для оббивки дозволяє очистити важкодоступні щілини, краї та канти, а також боки і кути. Перед початком переконайтеся в чистоті щітки і насадки.
 • Свіжі плями від рідини. Всі вологі плями краще видаляти відразу. Потрібно взяти чисту серветку, змочену в холодній воді. Промокнути пляму вологою серветкою. Не потрібно терти або скребти плями, інакше вони тільки глибше проникнуть в матрац.
 • Видалення біологічних плям ензимним миючим засобом. Потрібно нанести ензимний засіб для чищення на чисту серветку. Залишити засіб для чищення на 15 хвилин. Потім слід повторно промокнути ділянку тією ж серветкою, щоб вивести пляму.
 • Матраци, особливо з ефектом пам'яті, не можна мочити, тому потрібно виводити плями мінімальною кількістю миючого засобу.
 • Ензимні засоби здатні розщепити білок, кров,піт та інші біологічні рідини. Також він ефективно видаляє жирні і масляні плями

Наостанок варто відзначити, що розмір матраца повинен точно відповідати розміру ліжка. Маленький матрац буде весь час мігрувати, заважаючи нормальному сну, а виріб більшого розміру буде провисати, змінюючи горизонтальність спальної поверхні, що негативно відіб'ється на ортопедичних властивості. Розміри матраца повинні бути менше обмежувального майданчика не більше, ніж на один сантиметр з кожного боку - тільки тоді матрацний блок щільно ляже на місце.
Тож купуючи матраци у Львові, ви отримуєте високу якість, гарне обслуговування і корисну інформацію щодо догляду за виробом!
Як показує практика, правильне використання і догляд за матрацними виробами здатний продовжити життя вашому матрацу на кілька років.
Тож купити ортопедичний матрац можна не лише за доступною ціною, а ще й дізнатися про правила догляду та експлуатації.

Tags: