Строк служби матрацу

Категорія: Статті про матраци Створений: 2017-10-01
блог Строк служби матрацу

Якщо Ви хочете, щоб ваш матрац прослужив довгі роки, тоді Вам обов'язково треба прочитати нашу статтю! Правильний догляд збереже Ваш матрац ще на багато років!

У кожного предмета є свій термін придатності, після якого він або ламається, або втрачає свої функції. Така ж ситуація з матрацами. Так, вони не будуть служити вам вічно, не залежно від ціни на матраци. Втім, життя матраца можна продовжити.
Пружинні і без пружинні матраци мають обмежений термін служби, який багато в чому залежить від типу конструкції і особливостей конкретної моделі. Зокрема, ортопедичний пружинний матрац з блоками незалежної конструкції здатний прослужити практично до 8-14 років. А час використання деяких без пружинних моделей може доходити аж до 20 років.
Звичайно, розрахункові терміни експлуатації - цифри умовні, і ніхто не заборонить використовувати матрац і далі. Однак потрібно враховувати, що розрахунковий термін служби передбачає, що ви як слід доглядаєте за матрацом. А при неправильному догляді терміни експлуатації можуть сильно зменшитися.  Тож купуючи ортопедичний матрац від виробника слід одразу дізнатися про способи догляду і строки служби виробу.

 

Виміри строків придатності матраців


Термін служби матраців з ортопедичним ефектом в середньому становить від 7 до 15 років. Найбільшим "здоров'ям" і "довголіттям" відрізняються матраци з незалежним пружинним блоком і високою щільністю пружин, понад 500 шт / м². Ідеальним поєднанням при цьому буде використання натуральних наповнювачів - кокосової койри і натурального латексу, які самі по собі не втрачають своїх властивостей протягом 25 і 20 років.

 

 

Визначним фактором при експлуатації ортопедичного матраца буде вага людини, яка на ньому буде спати. Чим вона вища, тим, відповідно, нижче буде термін служби матраца. Оптимальною є вага до 90 кг, при перевищенні якої, краще використовувати матраци з підвищеною щільністю пружин. Термін служби ортопедичних матраців - поняття умовне, тому як ні через 7, ні через 10, ні через 15 років матрац не розсиплеться. Однак з часом його ортопедичний ефект буде знижуватися, тому як окремі пружини можуть просісти, а наповнювач продавитися. До того ж з роками в матраці накопичується велика кількість пилу і органічних речовин, які при великій концентрації можуть викликати алергічні реакції. Експерти рекомендують оновлювати матрац хоча б раз на 10 років ще й тому, що з часом організм змінюється, і обрана ступінь жорсткості може не відповідати його потребам. Якщо з'явилися болі в попереку, то матрац необхідно замінити на більш м'який, а якщо ви стали більше рухатися і перестали висипатися - навпаки, на більш жорсткий.

 

Подовжити строки придатності матрацу  – легко


Дотримуючись простих правил експлуатації матраців, можна подовжити строк використання даного виробу:

  • Перевертайте матрац. Перевертати матрац потрібно раз в 3-6 місяців, причому не тільки з одного боку на інший, але і за напрямом "голова-ноги". Таким чином, відбувається більш рівномірний і повільний знос матраца.
  • Вкрай не рекомендується укладати матраци на м'які або нерівні поверхні, тому що навантаження розподіляється неправильно, і ортопедичний ефект знижується.
  • Не потрібно створювати додаткових  навантажень на матрац, тобто не варто вставати на нього ногами, стрибати і ходити, а також ставити важкі предмети.
  • Обов'язково використовуйте спеціальний наматрацник, при цьому регулярно його періть і міняйте на новий. Найкраще використовувати наматрацник з вологонепроникної, дихаючої тканини, яка перешкоджає проникненню пилових кліщів і всіляких бактерій.
  • Слід дотримуватись температурного режиму в приміщенні.
  •  Потрібно хоча б один раз на 3 місяці чистити матрац за допомогою пилососа, а також при забрудненні рідкими речовинами, одразу прибирати плями.

Завдяки таким простим способам можна не лише підтримувати матрац в чистоті, але й подовжити строк його придатності.  Але якщо, ви ще не обрали для себе найкращий матрац, великий асортимент ортопедичних матраців у Львові надасть вам можливість підібрати для себе оптимальний варіант.

Tags: