Умови експлуатації

Покупка ортопедичного матраца – це всього лише мала дещиця на шляху до здорового образу життя. Як ви вже здогадалися, вашому новому ортопедичному матрацу потрібна правильна експлуатація, а дотримання деяких нехитрих правил подовжить термін його використання.

 

Положення матраца

 

Якщо ваш матрац увесь час знаходиться в одному і тому ж положенні, то з плином часу у місцях, на які доводиться максимальне навантаження, можуть з’являтися вм’ятини. Щоб уникнути появи цих вм’ятин, дотримуйтесь одного простого правила – перевертайте матрац догори низом. Робити такі перевороти матраца потрібно як мінімум 4 рази на рік. Тим не менше, якщо ви тільки купили матрац, перевертайте його один раз на два тижні протягом перших двох місяців. Таким чином ви подовжуєте життя матрацу. Для того, щоб вам було зручніше перевертати матрац, багато виробників споряджають свої матраци ручками. Правда, ці ручки заборонено використовувати для транспортування. Також не забувайте міняти місцями положення голови і ніг.

 

Чистота матраца

 

А тепер давайте обговоримо чистоту матраца, точніше – умови дотримання матраца у чистоті. Якщо ваш ортопедичний матрац забруднився, віддати його у хімчистку буде трохи важкувато. Тим більше, це обійдеться вам у кругленьку суму. Варто враховувати, що після обробки хімічними засобами наповнювач може зіпсуватися, що сумним чином може призвести до втрати властивостей або до зменшення терміну використання матраца. Наша порада: купіть наматрацник. Існує декілька різновидів цього чудового аксесуару: бавовняні, вовняні, водонепроникні, дитячі, простирадла на гумках. Ціни на наматрацники залежать від якості матеріалів, розмірів наматрацника та його властивостей. У будь-якому випадку, замінити зіпсований матрац обійдеться набагато дорожче, ніж купити наматрацник.

Ніяким чином не треба вибивати пил із матраца. Краще скористайтеся пилососом з насадкою, яка не зіпсує делікатну оббивку матраца. Якщо ви побачили пляму на поверхні матраца, очистити його можна за допомогою легкого мильного розчину з водою кімнатної температури. Найголовніше, не використовуйте хімічних засобів для чищення, оскільки ви можете зіпсувати зовнішній вигляд виробу. Крім того, речовини, які залишилися на матраці, можуть негативно вплинути на ваше здоров’я.

 

Розміщення матраца

 

Значну роль відіграє також місце, на якому лежить ваш ортопедичний матрац. Знайте, що якісний ортопедичний каркас не тільки подовжить життя матрацу, але й найкращим чином проявить його анатомічні та ортопедичні властивості.

Як правило, каркас виконується у вигляді сітки із поперечних ламелей (вигнутих багатошарових пластин) у дерев’яній або металевій рамі. Ламелі вигнуті за заданою дугою та розташовані з заданою частотою одна від одної, що дозволяє ортопедичному матрацові у повній мірі проявити свої лікувальні властивості.

Спеціальний ортопедичний каркас має правильну форму, яка запобігає появі переломів та вигинів матраца. Не підкладайте будь-які предмети під матрац, оскільки це може призвести до його деформації. Крім того, хороший каркас забезпечить постійний повітрообмін у нижній частині матраца. Також у якості основи для матраца можуть використовуватися жорсткі конструкції, наприклад, щит із фанери.

 

Категорично забороняється

 

1.               Не можна згинати матрац, складати або згортати (виключенням є матраци для так званих «трансформованих основ»). Від таких маніпуляцій структура матраца може порушитися, що в результаті призведе до втрати його ортопедичних властивостей. Деякі моделі ортопедичних матраців поставляються у скрученому вигляді у вакуумних пакуваннях. Після виймання матраца із такого пакування і розпрямлення, звернути такий матрац вже неможливо.

2.               Заборонено ходити по матрацу, стрибати на ньому, оскільки точкове навантаження значно перевищить допустиме. У підсумку це призведе до виходу з ладу окремих пружин, і як наслідок, втрату ортопедичних властивостей матраца.

3.               Також заборонено постійно сидіти на одному й тому ж місці матраца, краю або куточку.

4.               Якщо на чохлі матраца знаходиться ярлик, у жодному разі його не видаляйте, хоча б до закінчення гарантійного терміну. У випадку виявлення будь-яких пошкоджень або браку, ви не зможете замінити матрац у зіпсованому вигляді.